Rašymas ranka – kam to reikia?

Ar tikrai rašymas ranka šiais laikais „per lėtas“ ir visai naudos neduodantis įgūdis? Gi tikrai daug greičiau skiemenis, žodžius ir sakinius sudėliotume iš klaviatūroje esančių raidžių. Čia kyla klausimas: ar žmonės atsisakę į rankas dažniau paimti rašiklį kažką praranda? Atsakymas – praranda. Netgi labai daug. Ar žinojai, jog RAŠYMAS RANKA:

1. Veikia lyg nusiraminimas, terapija ar net meditacija

Norėtum išbandyti? Pradėk savo mintis rašyti į dienoraštį ar užrašų knygutę! Pasidaryk puodelį žolelių arbatos, atsisėsk į mieliausią namų kampelį ir skirk laiko savo mintims, idėjoms ar norams. Niekur neskubėk, mėgaukis kiekvienu parašytu žodžiu… Baigusi rašyti pajusi, kaip geitai prabėgo laikas, pasijusi atsipalaidavusi ir įkvėpta! Tai gali tapti Tavo nuosavu atsipalaidavimo ritualu!

2. Skatina kūrybiškumą

3. Gerina atmintį

Įrodyta, kad rašymas ranka labiau lavina smegenis, nei spausdinimas. Būtent rašant suaktyvėja ta smegenų žievės dalis, kuri atsakinga už atmintį.

4. Pagerina naujos informacijos įsisavinimą ir greitesnį mokymąsi

5. Priverčia labiau sukoncentruoti dėmesį

Dirbant kompiuteriu dažni įvairiausi trukdžiai, tokie kaip ką tik atėjęs elektroninis laiškas ar žinutė per Messenger programėlę. Rašant ranka, tokių trukdžių nėra: prieš tave rašymo priemonė ir popierius, ant kurio turi išdėstyti mintis.

6. Užrašant mintis, idėjas, ar tiesiog pamąstymus, padeda geriau suprasti save patį

7. Padeda sklandžiau dėstyti mintis

Vašingtono universiteto psichologai nustatė, jog mokinių tekstai, kuriuos rašydavo ranka, pasižymėdavo sudėtingesne sakinių struktūra, išsamumu, sklandžiu pagrindinės minties dėstymu, ir buvo daug įdomesni!
Šis įrašas patalpintas kategorijoje Patarimai. Gali išsisaugoti šią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *